مقالات

نکات ویژه در حمل بار هوایی

توسط اسفند 21, 1397 بدون نظر
نکات ویژه در حمل بار هواییReviewed by Bariawbari on Mar 11Rating:

روش های متفاوتی برای حمل و نقل کالا وجود دارد . برای ارسال کالا به صورت بین المللی یا داخلی ، انتخاب مسیری مطمئن جهت جلوگیری از آسیب به کالای مورد نظر در مرحله اول اهمیت فراوانی دارد. بهترین مسیر حمل بار با رعایت قوانین حمل بار هوایی که شامل فاصله ، مراحل اداری ، قیمت و نوع کالا می باشد ، انجام می پذیرد . خدماتی که توسط شرکت های هواپیمایی صورت می گیرد محدوده وسیعی از سرویس های حمل بار هوایی را شامل می شود . ما در این مطلب نکات ویژه در حمل کالا به صورت فریت بار هوایی را بررسی خواهیم کرد.

حمل بار هوایی

کالاهای ویژه در حمل بار هوایی

در حمل بار هوایی کالاهایی وجود دارند که با توجه به جنس و ماهیت آن ها ، شرایط خاصی جهت حمل آن ها در نظر گرفته می شود . با توجه به شرایط هر یک از کالاهای ویژه  شرکت های فریت بار  شرایطی را برای آن ها در نظر می گیرند . در ادامه به بررسی چند نمونه از کالاهای ویژه جهت فریت بار هوایی می پردازیم .

پذیرش و حمل بار هوایی کالاهای خطرناک

کالاهای خطرناک، کالاهایی هستند که حمل هوایی آن ها در صورتی که با رعایت مقررات و شرایط خاص انجام نشود ، خطرات و اتفاق های ناگواری را به همراه خواهد داشت . شرکت های فریت بار در برخی از موارد از پذیرش و حمل کالاهای خطرناک خودداری می کنند و یا براساس شرایط و قوانین خاص اقدام به حمل بار هوایی کالاهای خطرناک می کنند .کالاهایی که دارای مواد انفجاری ، رادیو اکتیو یا سایر عناصر شیمیایی ، گازهای خطرناک و مواد سمی هستند ، در گروه کالاهای خطرناک قرار می گیرند .

حمل بار هوایی کالاهای فاسد شدنی

کالا و بسته هایی که شامل مواد غذایی چون ماهی ، میگو ، خاویار ، لبنیات و سبزیجات و دیگر مواد خوراکی که باید در دمای مناسب نگهداری شوند در گروه کالاهای فاسد شدنی قرار می گیرند و برای پذیرش و حمل بار هوایی این کالاها باید نکات ویژه ای را درنظر گرفت . نکاتی که در زمان حمل بسته های فاسد شدنی باید در نظر گرفت شامل نصب برچسب مخصوص دمای مناسب کالا و درج ادرس فرستنده و گیرنده بر روی کالای بسته بندی شده ، صدور بارنامه و نصب برچسب کالای فاسد شدنی بر روی بسته ارسالی .

پذیرش و حمل هوایی مواد آزمایشگاهی

اجزا و اندام آزمایشگاهی شامل پلاسما ، خون و سایر نمونه های آزمایشگاهی مهم و غیره که جزء کالاهای ویژه حمل بار هوایی قرار می گیرند و در زمان پذیرش و ارسال آن باید به نکاتی توجه شود .نصب برچسب بر روی بسته ارسالی که شامل آدرس و مشخصات کامل فرستنده و گیرنده می باشد ، درج دمای مناسب بر روی بسته ارسالی ، نحوه ی بسته بندی مناسب و قرار دادن بسته درون یخدان یا فضایی که فاقد نفوذ و نشت از بسته باشد . در صورت احتیاج به اطلاعات بیش تر در مورد ارسال هوایی بار می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید .

حمل هوایی حیوانات زنده

استفاده از خدمات حمل بار هوایی حیوانات زنده توسط شرکت های فریت بار باید با توجه به نکات ویژه انجام گیرد . در پذیرش و حمل حیوانات زنده با هواپیما بسته بندی باید طبق مقررات و استانداردهای بین المللی و مناسب و خاص انجام شود . بر روی قفس و بسته نگهداری حیوان دستور تغذیه درج شده باشد . آدرس گیرنده و فرستنده بر روی بسته درج شده باشد .

حیوان دارای شناسنامه بهداشت و مجوزهای لازم جهت حمل بار هوایی باشد . حمل هوایی حیوانات زنده از طریق فریت بار هوایی برای سفرهای داخلی و خارجی سوالات فراوانی را برای افراد به همراه خواهد داشت ، آگاهی و اطلاع کافی از شرایط پذیرش و حمل و نقل حیوانات زنده در فریت بار هوایی ا اهمیت بالایی دارد.طبق قوانین موجود در برخی از شرکت های هواپیمایی کشورها برای افراد ناشنوا و نابینا در صورتی که سگ راهنما داشته باشند ، هزینه ای برای فریت بار برای این افراد در نظر گرفته نمی شود . در حمل هوایی حیوانات مسافرین اجازه ندارند حیوان خانگی خود را به داخل کابین مسافربری ببرند و باید در قسمت انبار بارگیری شوند . هزینه حمل هوایی حیوان برابر است با هزینه مجموع وزن کلی حیوان زنده و به همراه قفس آن .

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد پذیرش و حمل هوایی بار می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید و از خدمات ما بهره مند شوید .

ارسال نظر