مقالات

مراحل ترخیص کالا از دبی

توسط مهر 7, 1398 بدون نظر

در صورتی که قصد ترخیص کالا از دبی را دارید بهتر است به دلیل تفاوت زبان بین تاجران ایرانی و فروشندگان خارجی ، یک مترجم و مشاور برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا به همراه خود داشته باشید . در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه مراحل ترخیص کالا از دبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

مراحل ترخیص کالا از دبی

موسسه آرامیس کارگو ، ارائه دهنده خدمات فریت بار و ترخیص کالا از دبی می باشند . همان طور که می دانید یکی از بزرگ ترین قطب های تجاری در منطقه خلیج فارس کشور امارات می باشد . همان طور که در مقالات قبل ذکر شد کشور دبی هیچ گونه هزینه گمرکی از شرکت های وارد کننده و تاجران دریافت نمی کند .

بهتر است بدانید یکی از راه هایی که واردات از دبی را پر سود می کند این است که ابتدا کالای ایرانی به کشور دبی صادر شود و سپس معادل همان کالا را وارد نمایید . به دلیل موقعیتی که دبی دارد از همان ابتدا در تجارت به صورت فعال حضور داشته باشد . به همین دلیل در منطقه خلیج فارس ترخیص کالا از دبی دارای رونق خاصی می باشد .

ترخیص کالا از دبی

مراحل ترخیص کالا از دبی عبارتند از :

به طور کلی به منظور فریت بار و ترخیص کالا از دبی باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

 1. استعلام و مشخصات کالا

یکی از مواردی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است دریافت مشخصات کامل و قیمت کالا می باشد . تمام خریداران و بازرگانان ایرانی وظیفه دارند تا در زمان ترخیص کالا از دبی این اطلاعات را از فروشندگان کشور امارات دریافت نمایند و به سازمان گمرک تحویل دهند .

 1. تصمیم گیری برای محاسبه هزینه

قیمت محصولاتی که از دبی وارد ایران می شود به عوامل مختلفی مانند شرایط بازار ، میزان تقاضا ، زمان فروش کالا ، قیمت تمام شده کالا و غیره بستگی دارد . قبل از واردات کالا شرکت های تجاری وارد کننده باید از تعرفه های گمرکی اطلاع پیدا کنند . در رابطه با تصمیم گیری برای محاسبه هزینه ها ارائه پیش فاکتور از طرف فروشنده به اداره گمرک بسیار اهمیت دارد . در نهایت محاسبه هزینه ها توسط متخصصان واردات کالا در گمرک کشور انجام می گردد .

 1. تعیین قیمت نهایی کالا

تا قبل از انجام مراحل ترخیص کالا از دبی قیمت نهایی تعیین نمی شود و باید منتظر محاسبات کارشناسان گمرک باشید و پس از دریافت برگ ترخیص کالا از دبی قیمت نهایی خواهد شد .  در حقیقت زمانی قیمت نهایی می شود که هزینه حمل و نقل ، انبارداری و غیره مشخص شده باشد .

 1. دریافت مجوزهای لازم

زمانی که کالاهای تجاری وارد گمرک می شوند ، باید تمام مجوزهای و استانداردهای مورد نیاز دریافت شده باشد . ارائه مجوزهای مورد نیاز برای تایید صحت و سلامت کالا به اداره گمرک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . ورود کالا از دبی هم از این قاعده مستثنی نمی باشد . کارشناسان گمرک بدون توجه به کشور طرف قرارداد ، تمامی قوانین مانند جلوگیری از ورود کالای غیر مجاز ، نظرت بر سلامت و بهداشت کالا و غیره  را اعمال می نمایند .

 1. هزینه ترخیص کالا از دبی

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاد که چرا ترخیص کالا از دبی به صرفه تر از سایر کشورها می باشد . در این زمینه باید بگویم که ترخیص کالا از دبی شامل تعرفه های مالیاتی صادرات و واردات نمی شود . هزینه عوارض گمرک در دبی پنج درصد است .

با توجه به موارد ذکر شده هزینه ترخیص کالا از دبی بسیار مناسب است .

عمده کالاهای وارداتی از دبی به ایران

 • ترخیص ماشین های اداری مانند اسکنر و پرینتر
 • ترخیص مواد و کالای پلاستیکی
 • ترخیص ماژول های نمایشگر
 • ترخیص لوازم خانگی
 • ترخیص گوشی تلفن همراه
 • ترخیص پوشاک
 • ترخیص خودرو
 • ترخیص لپ تاپ
 • ترخیص قطعات یدکی خودرو
 • ترخیص سنگ های گران بها
 • ترخیص روغن دانه آفتاب گردان
 • ترخیص قطعات یدکی خودرو
 • و….

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا از دبی می توانید از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان با تجربه آرامیس کارگو تماس حاصل فرمایید . کارشناسان آرامیس کارگو با توجه به تجربه چندین ساله ای که در زمینه ترخیص کالا و فریت بار دارند آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد .

ارسال نظر