مقالات

چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی داشته باشیم ؟

توسط بهمن 7, 1397 بدون نظر
چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی داشته باشیم ؟Reviewed by Bariawbari on Jan 27Rating:

فریت بار در فرودگاه ها دارای مراحل مختلفی می باشد که فرستنده ی کالایی که قصد ارسال بسته ای به خارج از کشور دارد ، چنان چه این مراحل را خود برای فریت بار انجام دهد ، می تواند در بسیاری از قسمت های هزینه فریت بار صرفه جویی داشته باشد .

هزینه فریت بار از راه هوایی یکی از ارزان ترین روش های ارسال بار از یک کشور به کشور دیگر می باشد . روش های دیگری برای ارسال بار وجود دارد که می توان به صورت زمینی ، ریلی ، دریایی جهت حمل کالاهای بسته بندی صورت گیرد اما در کشور ما صرفه اقتصادی ندارد و از طرف دیگر ارسال از طریق اداره پست و سایر شرکت های ارسال کالا معمولا با توجه به وزن بسته،هزینه دریافت می کنند که در اکثر مواقع ارسال بار از طریق پست بسیار پر هزینه برای شخص فرستنده خواهد بود. درصورتی که ارسال بار با جریمه اضافه بار همراه باشد به صرفه نخواهد بود و یکی از پرهزینه ترین روش های ارسال بار به صورت هوایی خواهد بود .

هزینه فریت بار

صرفه جویی اقتصادی در هزینه فریت بار

مراحل فریت بار از خانه شروع می شود و اولین گام برای ارسال بار بسته بندی آن می باشد و پس از آن انتقال به فرودگاه و تشریفات گمرکی صورت می گیرد .افرادی که قصد ارسال بار یا بسته ای را به خارج از کشور دارند باید این مراحل را طی کند .چنان چه قصد کم کردن هزینه فریت بار خود را دارید می توانید مراحل بسته بندی ، انتقال به فرودگاه ، تشریفات گمرکی را خود انجام دهید . این اقدامات که توسط شخص صورت می گیرد در هزینه فریت بار بسیار صرفه جویی فراوانی می شود و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر بار به مقصد مورد نظر ارسال می شود .به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما با حضور در فرودگاه جهت فریت بار مبالغی را باید پرداخت کنید و هم چنین بعد از ارسال بار جهت ترخیص بار ارسالی و تحویل آن از فرودگاه مقصد نیز باید هزینه ای را برای ترخیص بار خود پرداخت نمایید .فریت بار هوایی تنها برای ارسال خرده بار مهاجرین و مسافرین به سایر نقاط جهان ارزان ترین راه محسوب می شود .

هزینه فریت بار شرکت های حمل و نقل هوایی

برخی از افراد تمایل دارند در روزهای پایانی سفر خود به کارهای مهم تری چون امور اداری و یا خانواده بپردازند و تمایل به انجام کارهای بسته بندی کالا ، حمل به فرودگاه . انجام تشریفات گمرک یا اقدام به صدور بارنامه برای کم کردن هزینه فریت بار خود ندارند .در این شرایط افراد می توانند با واگذاری این کارها به شرکت های حمل و نقل تمامی امور مربوط به فریت بار اعم از بسته بندی کالا ،انتقال به فرودگاه ،انجام تشریفات گمرکی را به آن ها بسپارد و هزینه مربوط به این امور را به آن ها بپردازد .در امور فریت بار از صفر تا صد کار یعنی تحویل از درب خانه ،صدور بارنامه و .. تمامی سرویس هایی که از طرف شرکت برای ارسال کالای شما صورت می گیرد،درخواست های مشتری هرچه بیش تر باشد،مبلغ بیش تری برای فریت بار باید پرداخت نماید .

هزینه فریت بار به هنگام تحویل بار چه قدر است ؟

بعد از طی کردن مراحل فریت بار هوایی در فرودگاه و صدور بارنامه و تحویل آن به باربری ، حدود 4 تا 5 روز که به صورت کتبی به شما ارائه می شود به مقصد مورد نظر می رسد . به این نکته باید توجه شود که در کشور و یا شهر مقصد جهت تحویل مدارک بار مبلغی دریافت می شود . نگهداری بار شما در فرودگاه به مدت 48 ساعت رایگان می باشد . بابت نگهداری از کالای ارسالی در انبار فرودگاه با توجه به حجم ، وزن بار جریمه از سوی فرد گیرنده پرداخت می شود و هم چنین در زمان ترخیص کالا از گمرک فرودگاه با توجه به قوانین کشور مقصد مبلغی جهت گمرک بار از شما دریافت می شود.

صرفه جویی در هزینه فریت بار به خود شما بستگی دارد که می خواهید چه مقدار از بار خود را جهت ارسال هوایی آماده کنید و در این پروسه کسی به بار شما باری اضافه نخواهد کرد و خود شما هستید که با بسته بندی و انتخاب مناسب شرکت های حمل و نقل هوایی در ارسال بار خود از هزینه های اضافی جلوگیری خواهید کرد .

ارسال نظر