مقالات

قوانین حمل بار هوایی و فریت بار

توسط فروردین 6, 1398 بدون نظر
قوانین حمل بار هوایی و فریت بارReviewed by Bariawbari on Mar 25Rating:

قوانین حمل بار هوایی توسط گمرک فرودگاه ها تعیین می شود . در حقیقت به محموله ای که مسافران به صورت هوایی ، توسط گمرک فرودگاه ها و به صورت غیر همراه ارسال می کنند فریت بار گفته می شود . بر اساس قوانین حمل بار هوایی و فریت بار از طریق صدور بارنامه هوایی و هم چنین با هزینه ای کمتر از اضافه بار مسافران به مقصد مورد نظر مسافران ارسال می شود .

قوانین حمل بار هوایی

قوانین حمل بار هوایی و فریت بار

طبق قوانین حمل بار هوایی و فریت بار ، اگر شخصی قصد سفر هوایی داشته باشد هنگام سفر ، مقدار ناچیز و مشخصی را اجازه دارد حمل کند . به طور کلی ، تمام کالاهایی که به عنوان وسایل شخصی مسافرین شناسایی می شود ، به صورت فریت مسافری می تواند ارسال شود .

موارد استثنایی هم وجود دارد که به قوانین حمل بار هوایی کشور مبداء و در مواردی خاص به قوانین کشور مقصد و قوانین هواپیمایی حمل کننده وابسته می باشد و این قوانین تعیین می کنند که آیا محموله مورد نظر قابلیت و اجازه جا به جایی دارد و یا خیر ؟

بهتر است مسافرین هواپیمایی به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل قبل از ارسال بار قوانین حمل بار هوایی را از طریق راه های مختلف بررسی نمایند . بدین منظور می توانید از طریق راه های ارتباطی و یا مراجعه به وب سایت آرامیس کارگو از پرسنل با تجربه ما مشاوره بگیرید .

برخی از سوالاتی که ممکن است در مورد فریت بار برای شما مطرح شود را در این مطلب با توجه به قوانین حمل بار هوایی مورد بررسی قرار داده ایم :

آیا طبق قوانین حمل بار هوایی به منظور فریت بار مسافری حضور مسافر الزامی می باشد ؟

بله . طبق قوانین گمرک کشور حضور مسافر و یا یکی از اقوام درجه یک همراه با پاسپورت  ، بلیط  و مدارک شناسایی فرد مورد نظر به منظور حمل هوایی بار الزامی است .

جهت حمل هوایی بار مسافری ، محموله مورد نظر چگونه باید بسته بندی شود ؟

طبق قوانین حمل بار هوایی بسته بندی بار مسافر باید به گونه ای باشد که قطعات داخل جعبه هنگام حرکت تکان نخورد .

معمولا لوازمی که شکستنی می باشد با استفاده از نایلون حباب دار و ضربه گیر محافظت می شوند . فضای خالی که داخل جعبه وجود دارد با استفاده از مواد سبک ضربه گیر و نایلون حباب دار پر می شود .

کالاهای حجیم باید به بهترین شکل ممکن بسته بندی شوند . به این صورت که با استفاده از چندین لایه فوم و نایلون حباب دار بسته بندی شود .

در صورتی که قصد حمل قاب عکس و یا آینه ای را دارید باید در یک صندوق چوبی قرار داده شوند . توجه داشته باشید که برای ارسال صندوق چوبی به کشورهای کانادا و آمریکا قبل از ارسال حتما باید سم پاشی انجام شود .

کالاهایی که طبق قوانین حمل بار هوایی جزء کالاهای خطرناک می باشند ، تحت شرایط و قوانین خاص بین المللی بسته بندی می شوند . اگر قصد ارسال هوایی کالاهای خطرناک را دارید بهتر است قبل از ارسال با مشاورین آرامیس کارگو تماس بگیرید .

کالاهای ممنوع جهت فریت مسافری عبارتند از :

بر طبق قوانین حمل بار هوایی و فریت بار ارسال برخی کالاها ممکن است برای ایمنی هواپیماهای مسافری خطرناک باشد . این قوانین عبارتند از :

 • عطر
 • ادکلن
 • اسپری
 • شامپو
 • مواد آرایشی
 • نرم کننده
 • الکل
 • شربت
 • آب لیمو
 • سرکه
 • ترشی جات
 • و…

هم چنین طبق قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران خروج اشیاء قیمتی مانند عتیقه ، کتب خطی ، طلا  ، نقره ، اسلحه ، هر نوع اشیاء تاریخی و میراث فرهنگی ، اوراق مینیاتوری و… ممنوع می باشد .

مناسب ترین زمان برای حمل بار هوایی چه زمانی است ؟

در گمرک کشور پذیرش بار از ساعت 8 صبح الی 2 بعد از ظهر انجام می شود و روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل می باشد .

نحوه استعلام نرخ حمل بار هوایی مسافری و امور گمرکی

یکی از مهم ترین مراحل حمل بار هوایی ، استعلام نرخ آن جهت ارسال به مقصد می باشد . اگر در این مرحله دقت و اطلاعات کافی نداشته باشید ، تمام تلاشی که برای صرفه جویی در حمل وسایلتان انجام داده اید بیهوده خواهد بود .

شرکت آرامیس کارگو به دلیل استفاده از پرسنل تحصیل کرده و کارآمد در حمل بار هوایی توانسته رضایت و نظر مشتریان را به خود جلب کند .

 

ارسال نظر