مقالات

حمل بار از شرق آسیا

توسط شهریور 17, 1398 بدون نظر

امروزه حمل بار از کشورهای آسیایی جزئی از خدمات فریت بار محسوب می شود . کشور ایران یک کشور آسیایی است که از نظر جغرافیایی در موقعیت استراتژیک قرار دارد و به دلیل دسترسی به آب های خلیج فارس ، دریای عمان و دریای خزر یا مازندران و به علاوه همسایگی با کشورهایی مختلف مانند عراق ، ارمنستان ، ترکیه ، افغانستان ، ترکمنستان و غیره یکی از بهترین و مهم ترین کشورهای قاره آسیا به جهت ترانزیت کالا و باربری بین المللی می باشد . در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه حمل بار از شرق آسیا ، واردات و صادرات در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . با ما همراه باشید…

حمل بار از شرق آسیا

حمل بار از شرق آسیا به سه روش هوایی ، دریایی و زمینی قابل انجام است . در سال های اخیر کشورهایی که در شرق آسیا قرار دارند به منظور دست یابی به رشد اقتصادی ، تعاملات سیاسی و اقتصادی را با کشورهای همسایه در این منطقه افزایش داده اند . با مشارکت کشورهای اندونزی ، فیلیپین ، سنگاپور ، چین ، تایلند و مالزی در سال 1967 اتحادیه جنوب شرقی آسیا تشکیل شده است .

در این اتحادیه یک توافق نامه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین آ.سه.آن امضاء شد . بدین ترتیب از سال 2016 پکن به عنوان شریک اقتصادی چین محسوب می شود . پس از آن کشورهای برونئی ، ویتنام ، مامبوجیا و لائوس به این اتحادیه پیوستند .

در این راستا به بررسی نحوه حمل بار از شرق آسیا ، حمل بار از کشورهای واقع در آسیا و کشورهای عضو اتحادیه ، حمل بار از مالزی ، حمل هوایی از مالزی ، حمل بار از تایلند ، حمل بار از ویتنام و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه و زمان حمل بار از شرق آسیا به صورت زمینی ، دریایی و هوایی می پردازیم .

حمل بار از شرق آسیا

حمل بار از شرق آسیا – حمل بار از تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا در شبه جزیره هند و چین واقع شده است . پایتخت و پر جمعیت ترین شهر تایلند ، بانکوک می باشد . اقلام بسیار متنوعی مانند اتومبیل سازی ، تنباکو ،  کشتی سازی، وسایل خانگی ، صنایع شیمیایی ، سنگ های قیمتی ، پلاستیک و پتروشیمی ، محصولات کشاورزی ، سیمان ، نوشابه سازی ، قطعات کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی ، نساجی و پوشاک ، مدارات مجتمع از تایلند به کشورهای دیگر ارسال می گردد .

قیمت محصولاتی که در این کشور تولید می شوند بسیار ارزان تر از محصولاتی است که در کشورهایی مانند چین ، ژاپن و کره تولید می شوند . به طور معمولا حمل بار از تایلند به صورت هوایی انجام می شود . از فرودگاه های تایلند می توان به فرودگاه بین المللی سووارنابومی با کد یاتا (BKK) ، دن موئنگ ، چیانگ مای و هت یای اشاره نمود .

حمل بار از شرق آسیا – حمل بار از مالزی

کشور مالزی همانند تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و شهر کوالالامپور پایتخت مالزی محسوب می شود . خوشبختانه در سال های اخیر اقتصاد این کشور رو به رشد است و به عنوان بزرگتزین تولید کننده تجهیزات و کالاهای الکتریکی ، پنل خورشیدی و… محصولات خود را به سراسر دنیا صادر می کند .

به منظور ارسال بار از مالزی و حمل بار از شرق آسیا به صورت هوایی از خدمات فرودگاه های بین‌المللی کوالالامپور با کد یاتا (KUL) ، کوتا کینابالو با کد یاتا (BKI) ، ثنای با کد یاتا (JHB) واقع در شهر جوهر بهرو و فرودگاه سلطان ازلان شاه با کد یاتا (IPH) واقع در شهر ایپوه استفاده می شود .

حمل بار از شرق آسیا – حمل بار از ویتنام

کشور ویتنام همانند مالزی و تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است . هانوی پایتخت کشور ویتنام می باشد . نفت خام ، برنج ، قهوه ، محصولات دریایی ، پوشاک ، الوار و غیره از جمله محصولاتی هستند که به کشورهایی مانند ژاپن ، چین ، آلمان ، آمریکا و استرالیا صادر می شوند .

به منظور حمل بار از ویتنام و حمل بار از شرق آسیا می توان از خدمات فرودگاه های بین المللی تان سون نهات با کد یاتا (SGN) در شهر هوشی مین ، فرودگاه بین‌ المللی نوا به با کد یاتا (HAN) در هانوی و فرودگاه بین‌المللی دا نانگ با کد یاتا (DAD) بهره مند شد .

کلیه متقاضیانی که قصد حمل بار از شرق آسیا را دارند می توانند در اسرع وقت با کارشناسان آرمیس کارگو از طریق خطوط ارتباطی تماس بگیرند و جهت انجام مراحل اداری و قانونی اقدام کنند .

ارسال نظر