مقالات

حمل بار از اکراین – ارسال بار از اکراین

توسط مهر 21, 1398 بدون نظر

اوکراین بزرگترین کشور در اروپا و دومین کشور بزرگ اروپا پس از بخش اروپایی روسیه است . این منطقه در اروپای شرقی واقع شده است و مساحتی در حدود 233.062 مایل مربع را در بر می گیرد و آن را به 46مین کشور بزرگ جهان تبدیل می کند . اوکراین و روسیه در حال حاضر در حال اختلاف بین سرزمین شبه جزیره کریمه هستند . این کشور حدود 42.5 میلیون نفر جمعیت (به استثنای کریمه) دارد و این کشور را به 32مین کشور پرجمعیت جهان تبدیل کرده است .

اقتصاد اوکراین را می توان به عنوان یک بازار آزاد در حال ظهور توصیف کرد ، به این معنی که دارای ویژگی های مشابه به عنوان یک بازار توسعه یافته است . در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه فریت بار و حمل بار از اکراین در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . با آرامیس کارگو همراه باشید…

حمل بار از اکراین – ارسال بار از اکراین

حمل بار از اکراین و ارسال بار از اکراین به سه روش دریایی ، هوایی و زمینی قابل انجام است . جمعیت کشور اکراین چند قومی است و اکثریت آنها (78٪) اوکراینی هستند ، در حالی که روس ها بزرگترین اقلیت هستند . اوکراین عضو چندین نهاد بین المللی از جمله سازمان ملل ، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، کشورهای مشترک المنافع ، کشورهای مستقل ، شورای اروپا است .

اقتصاد این کشور توسعه یافته است و در فهرست توسعه انسانی رتبه 88 را کسب می کند . این کشور دارای 2مین سرانه تولید ناخالص داخلی در اروپا است . پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، تولید ناخالص داخلی اوکراین به مدت 10 سال به شدت کاهش یافت و فقط از 2000 تا 2008 شروع به رشد کرد .

رکود اقتصادی امروز ، این کشور دارای کمترین ثروت متوسط ​​برای هر بزرگسال در جهان است . اوکراین همچنین از نرخ فقر و فساد بالا رنج می برد . با کمال تعجب ، این کشور دارای صنایع پر رونق است و حدود 26٪ از کل تولید ناخالص داخلی (2012) را تشکیل می دهد . برخی از بزرگترین صنایع در اوکراین عبارتند از :

صنعت سوخت ، صنعت گردشگری ، صنعت معدن ، صنعت هواپیما و هوافضا و صنعت کشاورزی

سایر صنایع که نقش مهمی در توسعه اقتصاد اوکراین دارند شامل صنایع شیمیایی ، خودروسازی و کشتی سازی می باشند . حدود 50 شرکت کشتی سازی در اوکراین وجود دارد که قادر به ساخت طیف گسترده ای از کشتی ها هستند . همچنین 12 شرکت خودروسازی در اکراین وجود دارد که عمدتاً لوکوموتیو ، کامیون و تراکتور تولید می کنند .

حمل بار از اکراین

اقلام صادراتی اوکراین به جهان – حمل بار از اکراین – ارسال بار از اکراین

 1. چربی ها و روغن ھای حیوانی
 2. فلزات آهنی و غیر آهنی
 3. ماشین آلات و تجهیزات
 4. غلات
 5. سنگ فلز

اقلام صادراتی اوکراین به ایران – حمل بار از اکراین – ارسال بار از اکراین

 1. ورق های روکش دار
 2. کامیون های جرثقیل دار
 3. کمپرسورهای هوا
 4. قطعات لکوموتیوھا
 5. روغن آفتابگردان
 6. آهن و فولاد

حمل بار از اکراین و ارسال بار از اکراین به صورت دریایی از بندرهای مهم اکراین مانند اودسا ، خِرسون ، سواستوپول و ماریوپول انجام می گردد . حمل بار از اکراین به روش هوایی از فرودگاه هایی همچون فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل واقع در شهری به همین نام در استان کی اف ، فرودگاه دونتسک ، فرودگاه اودسا و فرودگاه خارکوف انجام می شود و به منظور حمل بار از اکراین به روش زمینی از کریرهای بلغاری و ترکیش جهت ارسال بار استفاده می شود .

صنعت گردشگری اکراین

اوکراین هشتمین مقصد محبوب اروپا است که هر سال بیش از 20 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند . با این حال ، از سال 2014 ، تعداد گردشگرانی که از این کشور بازدید می کنند ، به حدود 10 میلیون نفر کاهش یافته است. بیشتر گردشگران از اروپای شرقی و غربی و همچنین اسرائیل و ترکیه به این کشور سفر می کنند . صنعت گردشگری عمدتاً توسعه نیافته تلقی می شود اما نقش مهمی در حمایت از اقتصاد کشور دارد .

در سال 2012 ، این بخش 2.2٪ از تولید ناخالص داخلی و 1.7٪ از نیروی کار یا 351000 شغل را به خود اختصاص داده است . برخی از جاذبه های مهم اوکراین شامل کوه های کارپات ، سواحل در امتداد ساحل دریای سیاه ، تاکستان ها ، کلیساها و مساجد است . سایر شهرها همچنین از نظر گردشگری مانند شهر قدیمی لویو و بندرگاه اودسا به خوبی شناخته شده اند .

شیوه کار آرامیس کارگو در زمینه حمل بار از اکراین – ارسال بار از اکراین

 1. بسته بندی تخصصی بار مسافر
 2. انجام تشریفات گمرکی و فرودگاهی و صدور بارنامه
 3. تسویه حساب و ارسال بار