مقالات

ارسال بار به تایلند

توسط مرداد 8, 1398 بدون نظر

از نظر جغرافیایی کشور تایلند در جنوب شرقی قاره آسیا در شبه جزیره هند و چین قرار دارد . این کشور با نام رسمی پادشاه تایلند و در گذشته به نام سیام شناخته شده است . تایلند با کشورهای مالزی ، برمه ولائوس ، خلیج تایلند ، للائوس ، کامبوج ، برمه و دریای آندامان همسایه می باشد . شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند محسوب شده است و حدودا 95 درصد جمعیت این کشور از مذهب بودایی پیروی می کنند و زبان رسمی آن ها تایلندی می باشد .

به همین دلیل شرکت هایی در زمینه ارسال بار به تایلند فعالیت می کنند باید به خوبی زبان رسمی این کشور را بلد باشند . در این صورت به راحتی می توانند با مردم تایلند ارتباط برقرار کنند . در ادامه این مقاله به بررسی ارسال بار به تایلند خواهیم پرداخت .

ارسال بار به تایلند – فریت بار به تایلند

ارسال بار به تایلند با توجه به زبان رسمی مردم تایلند و شرایط آب و هوایی نسبت به سایر کشورها شرایط خاص خود را دارد . از نظر آب و هوایی کشور تایلند از هوای مرطوب و گرمسیر برخوردار است . کشور تایلند از معبد و کاخ های پادشاهی بسیار زیبایی برخوردار است به همین دلیل مورد توجه توریست ها و گردشگران خارجی از سرتاسر دنیا قرار دارد .

قبل از سفر و ارسال بار به تایلند بهتر است بدانید شمال این کشور از سه شرایط آب و هوایی گرم ، خنک و بارانی برخوردار است . در فصل های بارانی که معمولا در ماه های آگوست و سپتامبر شدت پیدا می کند ، ارسال بار به تایلند به صورت دریایی به ندرت قابل انجام است ، زیرا به دلیل افزایش بارندگی امکان وقوع سیلاب در شهر وجود دارد . نواحی جنوبی کشور تایلند دارای دو فصل خشک و بارانی می باشد .

ارسال بار به تایلند

کشور تایلند مانند کشورهای همسایه خود مستعمره ی قدرت های اروپایی نمی باشد و کاملا کشوری مستقل است . معنای لغوی کلمه تایلند سرزمین آزادی می باشد .

فرودگاه بین المللی تایلند که در پایتخت این کشور یعنی بانکوک واقع شده است از یک باند فرود به طول 4900 متر برخوردار است . ارتفاع فرودگاه بین المللی بانکوک از سطح آب های آژاد 2 متر می باشد . به علاوه کد سازمانی یاتا برای این فرودگاه BKK تعیین شده است .

خدمات فریت بار هوایی و ارسال بار به تایلند

  1. محموله ای که قصد ارسال آن را دارید باید بسته بندی شود . توجه داشته باشید اسباب و وسایل منزل خصوصا ظروف شکستنی باید به صورت استاندارد و منظم بسته بندی شوند .
  2. بارگیری جهت ارسال بار هوایی
  3. مراجعه به گمرک و انجام مراحل ارسال بار به تایلند ، انجام این مرحله را می توانید بر عهده کارشناسان شرکت بار هوایی قرار دهید . بعضی از افراد خواهان این هستند که برای انجام مراحل گمرکی در کنار کارشناس بار هوایی باشند .
  4. در برخی موارد به علت زیاد بودن بار ، به پالت بندی نیاز می شود . به منظور جلوگیری ازآسیب دیدگی محموله شما پالت بندی می شود . ارائه خدمات پالت بندی برعهده شرکت مورد نظر می باشد .
  5. اقدام برای اخذ بارنامه برای ارسال بار به تایلند : شرکت آرامیس کارگو در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه بارنامه ارسال بار را برای شما تهیه می کند .

دریافت بار بعد از ارسال بار به تایلند

زمانی که محموله شما به شهر مورد نظر رسید ، باید تا 48 ساعت از طرف گمرک مقصد ترخیص شود ، در غیر این صورت بار شما به انبارداری تحویل داده خواهد شد . به منظور دریافت بار در مرحله اول مدارک بار توسط کارشناس گمرک بررسی می شود .

به یاد داشته باشید زمانی که بار شما از کشور مبداء حمل می شود ، باید اسم ، فامیل  و آدرس گیرنده در بارنامه یکی باشد . به عنوان مثال اگر فامیلی شخصی احمدی باشد به این شکل نوشته ی شود AHMADI ، در نتیجه اسپل حروف باید در بارنامه درست باشد و نباید به صورت AHMADY نوشته شود .

مرحله دیگری که در ارسال بار به تایلند و فریت بار هوایی انجام می شود ، مرتبط با وزارت کشاورزی می باشد . کارشناس گمرک محموله شما را مورد ارزیابی قرار می دهد تا مطمئن شود بار فریت شده عاری از هرگونه آلودگی میکروبی و حشرات موزی باشد .